Voorzitter a.i. : Arno Mol

Even voorstellen

Mijn naam is Arno Mol en enige tijd geleden werd ik benaderd met de vraag of ik belangstelling heb in de functie van voorzitter van uw vereniging. En dat heb ik en wil me daarom graag kandidaat stellen voor de bestuursverkiezing tijdens de algemene ledenvergadering van 8 april a.s.

Vooruitlopend hierop heb ik mij de laatste tijd natuurlijk laten informeren over Achilles. Zo heb ik aan mogen schuiven bij een bestuursvergadering, heb ik uiteraard jullie mooie sportcomplex bezocht en de nieuwbouwactiviteit bewonderd, heb met veel plezier de achillescross gevolgd en inmiddels vaak de erg goed verzorgde en schitterend ogende website bekeken. Een bron van informatie voor iedereen en mij lijkt het een prima communicatiemiddel voor alle leden. Ik heb me laten informeren over de organisatie en ben onder de indruk geraakt van de vele verschillende activiteiten die jullie vereniging biedt.

Maar eerst iets meer over mijzelf. Ik ben 61 jaar geleden geboren in Standdaarbuiten. Het actief zijn in het verenigingsleven is mij met de paplepel ingegeven. Zo is mijn vader zijn hele leven lang, meestal als voorzitter, actief geweest in bijna alle verenigingen in het dorp. Voor de kinderen was het daarom een soort vanzelfsprekendheid ook actief lid te zijn. Helaas ontbrak het in het dorp, in die tijd, aan een atletiekvereniging, want dat was wat ik als kleine jongen graag wilde; hardlopen en verspringen. De gezinssituatie liet het mijn ouders echter niet toe mij te halen en te brengen naar bijv. Roosendaal om daar de sport te beoefenen. Ik heb toen, als sport, een aantal jaren geturnd en later met enkele vrienden een volleybalvereniging opgericht. Een vereniging, die overigens nog steeds bestaat onder de naam Symmachia/Micro Electro, maar inmiddels in Roosendaal is gevestigd. Zelf ben ik vanaf 1970 werkzaam geweest als ambtenaar in de gemeente Schiedam en heb zo’n 30 jaar in Vlaardingen gewoond. Naast mijn werk, waar ik als leidinggevende altijd dicht bij het bestuur heb moeten functioneren, ben ik actief geweest in het bestuur van de Kinderopvang, ben ik ruim 15 jaar voorzitter geweest van een vereniging van huiseigenaren en ben ik bestuurlid geweest van een vereniging, gelieerd aan de Stichting Humanitas.

In 2006 heb ik besloten gebruik te maken van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding uit het arbeidsproces en ben (terug)verhuisd naar Brabant, Etten-Leur dus. Dat voelde al snel als een soort thuiskomen en ongetwijfeld ook vanuit de zee van tijd die daardoor beschikbaar kwam begon het te kriebelen weer iets te ondernemen. Sinds het najaar van 2008 ben ik me dan ook actief gaan bemoeien met de gemeentepolitiek en sinds februari benoemd als burgerraadslid voor de PvdA in Etten-Leur. Inzetten voor het verenigingsleven past wat mij betreft daar uitstekend bij. Dat een atletiekvereniging nu op mijn pad komt vind ik bijzonder omdat het (weliswaar heel) vroeger een van mijn dromen was daarbij te horen.

Ondanks dat ik geen ervaring heb met een dergelijke vereniging en ik me realiseer dat ± 900 actieve leden, van heel verschillende leeftijd met heel veel verschillende activiteiten behoorlijk wat inzet zullen vragen, vind ik het een uitdaging als voorzitter van Achilles te kunnen optreden.